Zapraszamy do zapoznania się z protokołami  jury XV Spotkań Teatralnych „Zwierciadła”.

https://www.facebook.com/Zwierciadla.Lublin/

(szczegóły na końcu artykułu)

 

Fotorelacja:

Rozdanie nagród w Teatrze im.H.Ch.Andersena

 

5 spektakl drugiego dnia Zwierciadeł – Pozwól mi…, Nic Konkretnego, II LO Lublin

 

Spektakl Teatru Humus – Kartoteka 2018, czyli kim jestem? , II LO Lublin

 

Występy w Klubie Zwierciadlanym:
– Zosia Chyła i Mateusz Zugaj
– zespół Waterproofed
– duet wokalny Julia Kasak i Iza Grymuza
– Wanesa Góralczyk
– Ola Kucaba i Krzysztof Dawidowicz
– Wiktoria Wittenberg
Fot. Zofia Zwijacz

I jeszcze prezent…

Protokół

z posiedzenia Jury XV Lubelskich Spotkań Teatralnych „Zwierciadła” 08.03.2018r

Jury w składzie:
• 
Mieczysław Wojtas – reżyser Teatru Panopticum
• 
Agata Łukaszewicz – pedagog teatru
• 
Barbara Żarinow – teatrolog

Po obejrzeniu 12 spektakli konkursowych postanowiło przyznać:

• Główną nagrodę festiwalu – statuetkę Zwierciadło oraz nominację
do ogólnopolskiego etapu Spotkań Teatralnych Zwierciadła otrzymuje grupa
teatralna NOTOCO z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku za spektakl pod tytułem „A Ty?” w reżyserii Pani Moniki Nitkiewicz za subtelne i dojrzałe wydobycie społecznie trudnego tematu wykorzystania nieletnich.

• I nagrodę dla grupy teatralnej Nic Konkretnego z II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego za spektakl pod tytułem „Pozwól mi” w reżyserii  Pani Natalii Matuszek za zamkniętą dramaturgicznie formę teatralną i refleksyjne podejście do literatury.

• II nagrodę dla grupy teatralnej Bez Didaskaliów z XXIX LO w Lublinie
za spektakl pod tytułem „Ja–kilkunastoletnia?” w reżyserii Pani Martyny Chodowskiej za poetycką opowieść o dojrzewaniu i problemach młodego pokolenia.

• III nagrodę dla grupy teatralnej Kropka Po Prostu z IX LO w Lublinie za spektakl pod tytułem „250 słów, czyli coś ty, kotku miauu…?” w reżyserii Pani Katarzyny Kasprzyckiej za wrażliwe ukazanie dylematów młodości i problemów życiowych wyborów.

 

Jury postanowiło również przyznać następujące wyróżnienia:

• Grupie teatralnej Arteria z Lubartowskiego Ośrodka Kultury za spektakl pod tytułem „Cafe Murder” w reżyserii Pana Adriana Kracia za wyrazisty rysunek postaci scenicznych i ciekawe przeprowadzenie wątków kryminalnych w spektaklu z gatunku czarnej komedii.

Grupie Teatralnej Spontan z Młodziżowego Domu Kultury w Biłgoraju
za spektakl pod tytułem
„Przypadek” w reżyserii Pani Joanny Łukaszczyk za obycie sceniczne oraz barwną i dynamiczną grę aktorską.

Jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia indywidualne za grę aktorską:
Nagrodę Dyrektora Centrum Spotkania Kultur w Lublinie Piotra Franaszka – Stypendium w Lubelskim Studium Teatralnym dla Igi Biaduń za osobowość sceniczną.

Nagrodę indywidualną za scenariusz, reżyserię i grę sceniczną dla Olgi Łukasik w spektaklu „Kartoteka 2018, czyli kim jestem?”

Nagrodę indywidualną za scenariusz i grę aktorską dla Mai Öwe– Larsson w spektaklu „Między piętrami, czyli dramat mocno kryminalny

Wyróżnienie aktorskie dla Julii Urbańskiej w spektaklu „DD – Miłość (…) Nie wiem czy jest? Nozdrza Rozdęta Boga Wietrzą”

Wyróżnienie za grę aktorską dla Darii Pozdniakowej w spektaklu „Między piętrami, czyli dramat mocno kryminalny

Wyróżnienie dla Tomasza Matyska za rolę Jaszy w spektaklu „Pozwól mi”

Ponadto Przewodniczący Jury postanowił przyznać własną nagrodę Złotą Maskę dla teatru Nic Konkretnego za młodzieńczą radość tworzenia i teatralną pasję we wspólnym kształtowaniu artystycznej formy spektaklu „Pozwól mi” w reż. Natalii Matuszek.

Jury z zadowoleniem dostrzega wysoki poziom spektakli zaprezentowanych w jubileuszowej XV edycji „Zwierciadeł” oraz bogactwo poszukiwań repertuarowych, zarówno w obszarze literatury współczesnej jak i polskiej klasyki dramatycznej oraz autorskich scenariuszy tworzonych zespołowo i indywidualnie.

Jury dziękuje nauczycielom i instruktorom za wzbudzanie wśród młodzieży teatralnych pasji oraz rozwijanie wrażliwości na urodę żywego słowa i rozbudzanie zainteresowań teatralnych, a młodym twórcom za poszukiwanie nowego języka teatralnego i wsłuchiwanie się w problemy i krzyk współczesnego człowieka. Jednocześnie zachęca młodzież do doskonalenia warsztatu i technik teatralnych.

Jury serdecznie dziękuje Dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie za życzliwość, wsparcie oraz chęć kontynuowania pięknej i pożytecznej idei „Zwierciadeł”. Szczególne podziękowania kieruję do Pań: Katarzyny Jóźwik i Anny Maliszewskiej-Pokrzywy za znakomitą organizację, pełne oddanie, umiejętność dzielenia się swoim talentem, wiedzą i doświadczeniem oraz za ciepło, którym obdarzają wszystkich uczestników „Zwierciadeł”. Dziękuję również wolontariuszom, którzy poświęcili swój cenny czas na przygotowanie, pomoc i czuwanie nad sprawnym przebiegiem imprezy. Ich osobista kultura i ciężka praca również przyczyniły się do sukcesu „Zwierciadeł”, które przynoszą zaszczyt Lublinowi, wpisując się na stałe w kulturalny kalendarz miasta, inspirując młode pokolenie do twórczej aktywności.

Protokół

z posiedzenia młodzieżowego Jury XV Lubelskich Spotkań Teatralnych „Zwierciadła” – 08.03.2018 r.

Młodzieżowe jury XV edycji Lubelskich Spotkań Teatralnych „Zwierciadła”, biorąc pod obrady wszystkie konkursowe spektakle oraz osobowości sceniczne, zdecydowało się wyróżnić cztery spektakle.

Nagrodzone spektakle:

● I miejsce dla Teatru Kropka Po Prostu z IX LO w Lublinie za poruszanie tematyki bliskiej młodzieży w oryginalnej i dopracowanej formie w spektaklu „250 słów, czyli coś ty, kotku miauu… .

● II miejsce dla Teatru Arteria z Lubartowskiego ośrodka kultury za dyscyplinę aktorską, nutę dobrego humoru oraz włączenie publiczności w akcję spektaklu pt. „Cafe Murder”.

● III miejsce ex aequo

dla Teatru Bez Didaskaliów z XXIX LO w Lublinie za genialny ruch sceniczny, kreatywne wykorzystanie rekwizytów oraz dopasowaną charakteryzację w spektaklu pt. „Ja–kilkunastoletnia?”.

dla Teatru Nic Konkretnego z II LO w Lublinie za umiejętne budowanie napięcia, charakteryzację oraz podjęcie wątku regionalnego w spektaklu

pt. „Pozwól mi”. 

Nagrodzeni aktorzy:

Przyznano także wyróżnienia aktorskie dla:

Karola Pachcińskiego z Teatru Staś Company

Bolesława Golianka z Teatru Złote Maliny Staszica

Jakuba Wójcika, Agnieszki Guz oraz Huberta Grodzickiego z Teatru Arteria

Natalii Jarosz, Niny Zielińskiej oraz Filipa Niewczasa z Teatru Kropka Po Prostu

Tomasz Dąbrowskiego i Olgi Łukasik z Teatru Humus

Szymona Czajki, Anny Ohirko, Gabrieli Odrzywolskiej oraz Mai Sokołowskiej z Teatru Spontan

Sylwii Brzyskiej, Roberta Chojniackiego oraz Bartłomieja Chojniackiego z Teatru Bez Didaskaliów

Tomasza Matyska oraz Weroniki Brzezińskiej z Teatru Nic Konkretnego

Michała Widło, Julii Urbańskiej oraz Tadeusza Kani z Teatru Signum