Náboj to międzynarodowe zawody matematyczne dla pięcioosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę. Zawody trwają 120 minut, podczas których drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań.

Na początku zawodów każda drużyna otrzymuje sześć zadań. Gdy tylko drużyna poprawnie rozwiąże którekolwiek z zadań, otrzymuje nowe. Odpowiedzi na zadania zazwyczaj są numeryczne. Drużyna, która poprawnie rozwiąże najwięcej zadań, wygrywa.

Náboj odbywa się równocześnie w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Białymstoku, Pradze, Opawie, Bratysławie, Koszycach, Pasawie, Linzu, Zurychu, Budapeszcie, Veszprém, Cambridge, Edynburgu i Konstancy. W każdym z tych miast tworzony jest lokalny ranking drużyn. Uczniowie również mogą porównywać swoje wyniki w rankingu krajowym oraz międzynarodowym.

W sobotę 19 stycznia w naszej szkole odbyły się kwalifikacje do szkolnej drużyny, która będzie reprezentowała Zamoya 22 marca 2019 roku. W konkursie wzięli udział uczniowie klas: 1A, 1H, 2A, 2G, 3A oraz uczniowie Szkoły podstawowej nr 16 w Lublinie.