Grudzień w Zamoyu, upłynął pod znakiem Unii Lubelskiej.

4 grudnia odbył się finał projektu młodzieżowego w ramach Miejskiego Aktywatora Młodzieżowego przygotowanego przez uczniów z klas 2f, 1f, 1bp, 1ep pod opieka prof. Moniki Sugier i prof. Lucyny Kujawy, we współpracy z Fundacja Sempre a Frente.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się bliżej z dziejami unii lubelskiej, uczestnicząc w debacie „Unie polsko – litewskie dyktatem dla Litwy” oraz w grze terenowej „Zamoy szlakiem Unii Lubelskiej” podczas, której musieli wykazać się wiedzą, kreatywnością , a także umiejętnościami artystycznymi.

Podczas wykonywania zadań towarzyszyła im sama Anna Jagiellonka.

12 grudnia autorzy i realizatorzy projektu wzięli udział w Młodzieżowym Festiwalu Unii Lubelskiej, gdzie podsumowano inicjatywy realizowane przez młodzież z lubelskich szkół finansowanych przez Gminę Lublin we wsparciu Fundacji Sempre a Frente.