To multimedialna aplikacja edukacyjna w formie wielofunkcyjnej gry, dedykowana dzieciom i młodzieży, ale też rodzicom i nauczycielom wspomagającym rozwój swoich podopiecznych. Lokalnym motywem działania jest muzyczne zaplecze siedziby Filii nr 29 MBP w Lublinie, usytuowanej w dzielnicy Czechów, na którą składa się osiem osiedli, których nazwy ulic nawiązują do twórczości wybitnych polskich muzyków i kompozytorów (Moniuszki, Lipińskiego, Wieniawskiego, Karłowicza, Chopina, Szymanowskiego, Paderewskiego i Nowowiejskiego). Gra jest oparta o ilustrowaną mapę, po której gracze będą mogli się wirtualnie przemieszczać napotykając na swojej drodze multimedialne trofea, wzbogacając wiedzę oraz słuchając utworów muzycznych.

Aplikacja jest dostępna do pobrania: https://www.mbp.lublin.pl/component/djevents/details/2020-09-30/174-wirtualna-wedrowka-wirtuozow

Aplikacja powstała dzięki finansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.