szkoła_zamoyskiego (1)

ZAPRASZAMY DO MUZEUM HISTORII MIASTA LUBLINA NA WERNISAŻ WYSTAWY

„UCZNIOWIE SZKOŁY ZAMOYSKIEGO W WALKACH O NIEPODLEGŁOŚĆ”
18 X 2018 R. – BRAMA KRAKOWSKA  – GODZ. 12.00
Wydarzeniu towarzyszyć będzie spektakl plenerowy „KLASA DLA NIEPODLEGŁEJ” zrealizowany przez uczniów II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie
18 X 2018 r. – PLAC ŁOKIETKA 3 – GODZ. 13.00
Wystawa powstała dzięki współpracy Muzeum Historii Miasta Lublina i II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego, jednym z kuratorów wystawy jest pani profesor Beata Szczerbińska-Budzyńska. W ramach wystawy zaprezentowane zostaną materiały związane z uczniami naszej szkoły, którzy wzięli udział w walkach o niepodległość Polski w latach 1918-1921. Wystawa jest częścią projektu „KLASA DLA NIEPODLEGŁEJ”, który jest mini-inicjatywą realizowaną w ramach zadania publicznego, pt. „Miejski Aktywator Młodzieżowy”, która jest wspierana przez Fundację Sempre a Frente i finansowana przez Miasto Lublin.