Zapraszamy do lektury książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Wstąp do biblioteki i wypożycz książkę na wakacje :)!

W menu znajdziesz:

James Grissom, „Szaleństwa Boga, Tennessee Williams i kobiety z mgły”” – to nadzwyczajna opowieść ukazująca kulisy powstawania dzieł jednego z najistotniejszych dramatopisarzy XX wieku.

Cezary Łazarewicz, „Sześć pięter luksusu”od skromnej witryny w podziemiu do największego budynku handlowego przedwojennej Polski – to opowieść o wspólnie budowanej potędze, niczym z „Lalki” Bolesława Prusa. To fascynująca podróż przez ubiegłe stulecie – od narodzin kapitalizmu przez przegraną bitwę z jedynie słusznym systemem po nieustającą walkę o odzyskanie bezprawnie odebranego majątku przodków.

Ch. Parenti, „Sztuka sięgania gwiazd” – czy Sole będzie umiała żyć pełną piersią? I czy odważy się na miłość, której boi się bardziej niż skoku na bungee? Przeczytaj, zrób własną listę i zacznij żyć odważnie każdego dnia!

Lisa Sanders, „Szukając diagnozy” –zaskakujące i tajemnicze koincydencje symptomów, które zostały rozszyfrowane przez autorkę oraz  przez jej kolegów po fachu.

Santa Montefiore, „Tajemnica morskiej latarni” – Ellen Trawton ucieka od swojego płytkiego londyńskiego życia i władczej matki, która rozpaczliwie próbuje ją sobie podporządkować. Czy istnieje lepsza kryjówka niż dom pośród surowej scenerii Connemary, zamieszkany przez skrywaną przed rodziną ciotkę, z którą matka Ellen od lat nie utrzymuje kontaktów? Jednak dzikość i piękno irlandzkiej ziemi skrywają niewyjawione od lat sekrety i zagadkę z przeszłości, której nikt dotąd nie rozwikłał.

Laurie Frankel, „Tak to już jest” – wyjątkowa opowieść o miłości, rodzinie i zmianie. Claude’a poznajemy, gdy ma pięć lat, jest najmłodszym z pięciu braci – uwielbia kanapki z masłem orzechowym, sukienki i marzy o byciu księżniczką. A kiedy podrośnie, powie, że chce być dziewczynką.

M. Kubica, „Tamta kobieta”– poturbowani rodzinnymi przejściami, Sadie i Will Foustowie przeprowadzają się z Chicago do sennego miasteczka w Maine. Nie na długo odnajdują spokój. Kiedy zostaje zamordowana ich sąsiadka, atmosfera wokół nowych lokatorów zaniedbanego domu gęstnieje. Lokalną społeczność opanowują podejrzenia i strach, a Sadie zaczyna obsesyjnie zagłębiać się w mroczną tajemnicę śmiertelnej nocy.

G. Forman, „Ten jeden rok” – Willem stracił kontrolę nad swoim życiem. Boleśnie zraniony śmiercią ojca obawia się kolejnej miłości i kolejnej (być może) straty. Nie potrafi jednak zapomnieć dnia spędzonego w Paryżu z pewną niezwykłą dziewczyną. Czuje, że musi ją odnaleźć, chociaż nie zna nawet jej prawdziwego imienia.

 A. Grunberg, „Tirza – Jörgen Hofmeester starał się zbudować idealne życie dla siebie i swojej rodziny: ma pracę w renomowanym wydawnictwie, piękny dom w najlepszej dzielnicy Amsterdamu, spore oszczędności, atrakcyjną żonę i dwie piękne córki. Kiedy kolejne filary jego uporządkowanego świata walą się w gruzy, Hofmeester nie może zrozumieć, dlaczego wszystko dookoła się zmienia i czasem nie udaje się zrealizować nawet dobrze przemyślanych planów.

D. Hari, „Tłumacz z Darfuru” – Daoud Hari pochodzi z okolic Darfuru, należy do plemienia Zaghawa. Przez lata pracował jako tłumacz oraz przewodnik dla wielu fundacji pozarządowych oraz dziennikarzy podróżujących do objętego wojną Sudanu. W 2006 roku razem z nagrodzonym Pulitzerem dziennikarzem Paulem Salopkiem oraz ich kanadyjskim kierowcą został porwany i skazany przez sudański sąd za szpiegostwo. Ich uwolnienia domagały się m.in. znane osoby publiczne, przedstawiciele amerykańskiej dyplomacji i wojska oraz Watykan.

Źródło: lubimyczytac.pl