Znamy laureatów tegorocznej edycji.

Laureatami Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki są Roger Penrose, Reinhard Genzel i Andrea Ghez za badania nad czarnymi dziurami.

Laureatami Nagrody Nobla w dziedzinie chemii są Emmanuelle Charpentier i Jennifer A. Doudna za za opracowanie metody edycji genomów CRISPR/Cas9.

Laureatami Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny  są Harvey J. Alter, Michael Houghton i Charles M. Rice za odkrycie wirusa powodującego zapalenie wątroby typu C (HCV).

Laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury została poetka Louise Glück za „jej niepowtarzalny poetycki głos, który swoim surowym pięknem czyni życie każdego z nas uniwersalnym”.

Laureatem Pokojowej Nagrody Nobla jest Światowy Program Żywnościowy za walkę z głodem.

Laureatami Nagrody Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych są Paul Milgrom oraz Robert Wilson za badania nad teorią aukcji.

Biblioteka II LO w ramach współpracy z Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 5 -12 października 2020 r. retransmitowała audycje z uroczystości na stronie fb szkoły. Przygotowała również wystawę publikacji nagrodzonych noblistów i prace o ich działalności.