22 kwietnia, w Światowy Dzień Ziemi, zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w webinarium na temat zmian klimatu oraz działań na rzecz ochrony klimatu.

Webinarium dostępne będzie na stronie www.lekcjezklimatem.pl od godz. 12.00

Swoją wiedzą podzielą się pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego, współautorki publikacji „Klimatyczne ABC”, a także rówieśnicy uczniów – przedstawiciele Młodzieżowej Rady Klimatycznej przy Ministrze Klimatu i Środowiska:

dr Magdalena Budziszewska – psycholożka, pracowniczka Wydziału Psychologii UW, która zajmuje się analizą narracji, metodami jakościowymi w psychologii, emocjami, tożsamością i rozwojem w biegu życia. Prowadzi badania nad stresem, lękiem i depresją klimatyczną oraz psychologią działania na rzecz ochrony klimatu i środowiska naturalnego. Miłośniczka gór i wszystkiego dzikiego.

dr Aleksandra Kardaś – fizyczka atmosfery, redaktorka serwisu „Nauka o klimacie” i współautorka książki pod tym samym tytułem, która pracuje na Wydziale Fizyki UW. Zawodowo zajmuje się popularyzacją wiedzy na temat pogody i klimatu. Interesuje ją rozprzestrzenianie się informacji i dezinformacji.

Uczniowie będą mieli także możliwość udziału w wirtualnych warsztatach kulinarnych, zwracających uwagę na problem marnowania żywności oraz warsztatach „ubraniowych”, zwracających uwagę na kwestie odpowiedzialnej mody.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!