13 czerwca 2019 r. w siedzibie Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II odbyło się spotkanie Pana dr Krzysztofa Żuka – Prezydenta Miasta Lublin z laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad, turniejów i konkursów ze szkół ponadgimnazjalnych.

Tegorocznym zwycięzcom zostały wręczone nagrody książkowe i dyplomy, natomiast szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy Prezydenta Miasta za wybitne osiągnięcia dydaktyczne uczniów w roku szkolnym 2018/2019. Zgodnie z zapisami uchwały Rady Miasta Lublin, uczniowie biorący udział w zawodach stopnia międzynarodowego olimpiady oraz laureaci zawodów stopnia centralnego olimpiady otrzymali jednorazowe stypendia Prezydenta Miasta Lublin .

Dwudziestu trzech uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł laureata a szesnastu – finalisty w piętnastu olimpiadach przedmiotowych.

Wśród nagrodzonych uczniów trzy tytuły uzyskał Paweł Olejnik a po dwa Dariusz Baran, Kacper Bugała, Krzysztof Rozmej, Jakub Urbański i Paweł Zaborski.

Trzem szkołom publicznym z największą liczbą tytułów laureata i finalisty – a są to I LO ( 88 tytułów), III LO ( 41 tytułów ) i II LO ( 39 tytułów ) – zostały wręczone puchary Prezydenta Miasta Lublin.

Wszystkim nagrodzonym uczniom oraz ich nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

DSC_0626  DSC_0629  DSC_0647  DSC_0632  DSC_0637  DSC_0639  DSC_0631  DSC_0649 DSC_0658  DSC_0659

Spotkanie Prezydenta Miasta Lublin z laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad, turniejów i konkursów ze szkół ponadgimnazjalnych.