DeBBaty 2018” to już trzecia edycja projektu organizowanego przez fundację Forum Rozwoju Młodych przy współpracy z Samorządem Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Projekt ma charakter ogólnopolskiego turnieju debat w formacie oksfordzkim. W tym roku do projektu dołączył Lublin. Cztery lubelskie licea najpierw uczyły się, a następnie rywalizowały ze sobą prowadząc debatę na wylosowany temat.

22 lutego klasa akademicka 2g brała udział w szkoleniu prowadzonym przez p. Annę Radlińską „Jak prowadzić debatę oksfordzką?”

2 marca czwórka uczniów: Natalia Kowalczyk, Zuzanna Grzechnik, Kacper Pikało i Maciej Skiba wzięła udział w rywalizacji. Podczas dwóch debat radzili sobie świetnie i ostatecznie zajęli drugie miejsce.

3 marca uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w szkoleniu „Jak występować publicznie i zarządzać projektami” prowadzonym przez studentów SGH.

Udział w projekcie DeBBaty przyniósł wymierne korzyści. Uczestnicy mogli ćwiczyć  sztukę kulturalnej dyskusji, logicznego formułowania argumentów oraz poprawnych wypowiedzi. Projekt pozwolił także zobaczyć jak funkcjonują organizacje studenckie i z pewnością zachęcił do aktywnego udziału w debatach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.