W dniu 18 listopada 2016 r. w naszej szkole będziesz miał możliwość zarejestrowania się w bazie dawców szpiku.

Ten artykuł miał wyglądać nieco inaczej, ale życie napisało inny scenariusz…

Gdy kilka tygodni temu poznałam Weronikę i podjęłam decyzję o tym, aby pomóc w odnalezieniu dawcy szpiku dla niej, byłam pełna nadziei, liczyłam że wraz z całą społecznością Zamoya wspólnie nam się to uda. Niestety, nie zdążyliśmy. Weronika, 16-latka mieszkająca w Suchowoli, od roku walcząca z ostrą białaczką, w dniu 11 listopada 2016 r. przegrała walkę z chorobą.

Pomimo, że Weroniki nie ma wśród nas, postanowiłam akcję przeprowadzić. Weronika na pewno bardzo by tego chciała. Musimy pomóc innym dzieciom chorym na białaczkę znaleźć bliźniaka genetycznego!!!

Dawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia. Rejestracja zajmuje tylko chwilkę, a polega na przeprowadzeniu wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu 4 ml krwi lub wymazu z błony śluzowej wewnętrznej strony policzka za pomocą pałeczek.

Koledzy, koleżanki mam nadzieję, że 18 listopada znajdziecie choć chwilę czasu na rejestrację w bazie dawców i pomożecie dzieciom chorym na białaczkę.

I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE !!!

Gabriela Wachowska z klasy II d

weronika