oliXLI OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Zapraszamy zdolnych językowo uczniów do udziału w XLI Olimpiadzie Języka Angielskiego. Etap szkolny odbędzie się 14 listopada 2016 roku.

Chętnych prosimy o zgłoszenia do nauczycieli języka angielskiego lub bezpośrednio do p. Jolanty Czarniakowskiej-Filipek (do 7 października 2016 roku).

Dodatkowe informacje o konkursie i przykładowe arkusze z poprzednich lat: http://oja.wsjo.pl/

 

 


juvenesKONKURS DLA MŁODYCH TŁUMACZY JUVENES TRANSLATORES

Zapraszamy uczniów zainteresowanych językiem obcym do udziału w 10-ej edycji konkursu na najlepszych młodych tłumaczy Unii Europejskiej Juvenes Translatores 2016/2017, organizowanego przez Komisję Europejską. Projekt skierowany jest do uczniów szkół średnich urodzonych w 1999 roku. Uczniowie wybierają dowolne dwa spośród 24 języków urzędowych UE, a w dniu konkursu (24 listopada 2016 r. ) pracują nad tekstem w wybranym przez siebie języku i tłumaczą go na inny język, na który się zdecydowali.
Liczba szkół, które mogą uczestniczyć w konkursie w każdym kraju uzależniona jest od liczby miejsc danego kraju w Parlamencie Europejskim. Mamy nadzieję, że w tym roku nasza szkoła zostanie wylosowana i utalentowani językowo uczniowie będą mogli spróbować swych sił.
Chętnych siedemnastolatków prosimy o zgłoszenia do nauczycieli języków obcych lub bezpośrednio do p. Jolanty Czarniakowskiej-Filipek.

Dodatkowe informacje o konkursie: https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/juvenes-translatores-20162017-wystartowala-10-edycja-konkursu.html

 

 


highOGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ENGLISH HIGH FLIER

Zapraszamy uczniów zainteresowanych językiem angielskim do udziału w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier, który odbędzie się w środę 30 listopada 2016 roku. Konkurs organizowany jest przez firmę Łowcy Talentów Jersz.

Chętnych prosimy o zgłoszenia do nauczycieli języka angielskiego lub bezpośrednio do p. Jolanty Czarniakowskiej-Filipek (do 30 października).

Dodatkowe informacje o konkursie i przykładowe arkusze z poprzednich lat: http://mogalo.jersz.pl/contest,7.html

 

 


 

underKONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO UNDERSTAND

Zapraszamy uczniów zainteresowanych językiem angielskim do udziału w nowym konkursie języka angielskiego UNDERSTAND, który odbędzie się 8 grudnia 2016 roku. Konkurs organizowany jest przez Mogalo.pl pod patronatem Łowców Talentów Jersz.

Understand jest wyjątkowym konkursem opartym o umiejętności rozumienia języka angielskiego. Podczas zawodów odbywających się w szkole, uczeń ma do odsłuchania i rozwiązania 24 zadania o różnym poziomie trudności. Udziela w nich odpowiedzi w formie wybrania 1 z 5 proponowanych odpowiedzi. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z podziałem na kategorie wiekowe w każdym roczniku.

Chętnych prosimy o zgłoszenia do nauczycieli języka angielskiego lub bezpośrednio do p. Jolanty Czarniakowskiej-Filipek (do 15 listopada).

Dodatkowe informacje o konkursie: http://mogalo.pl/konkurs_understand