W  dniach 20-28 sierpnia 2017 roku odbył się w Janowie Lubelskim OBÓZ NAUKOWY skierowany do najzdolniejszej młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego, zainteresowanej naukami ścisłymi.

Program naukowy obozu obejmował elementy teoretyczne i praktyczne, eksperymenty chemiczne i wykłady popularno-naukowe.

Zajęcia matematyczne prowadzone były przez nauczycieli z II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie: Grzegorza Wieruckiego i Marcina Mazura (kierownika całego przedsięwzięcia).

Podczas dwóch modułów w godzinach: od 9.30 do 12.30 i 14.15 do 15.45 grupa pasjonatów z najlepszych szkół lubelskich (I LO im. S. Staszica, II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego, III LO im. Unii Lubelskiej, I LO im.ks.J.A. Czartoryskiego w Puławach,  I LO im. T. Kościuszki w Kraśniku, a także z Liceum im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim) pod czujnym okiem opiekunów przygotowywała się do konkursów i olimpiady matematycznej oraz zgłębiała tajniki wiedzy królowej nauk.

W zajęciach chemicznych uczestniczyły dwie grupy: początkująca i zaawansowana. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzili: Włodzimierz Kuśmierczuk (profesor oświaty, nauczyciel chemii z Zamościa) oraz Piotr Jakubiec (nauczyciel z naszego LO). Ponadto młodzi sympatycy chemii korzystali z wiedzy swoich starszych kolegów: Michała Rząda i Bartosza Kiszki-olimpijczyków oraz Jakuba Narodowca (zwycięzcy tegorocznej 63 Olimpiady Chemicznej i brązowego medalisty Olimpiady Międzynarodowej).

Poza warsztatami naukowymi uczestnicy obozu brali udział w zajęciach dodatkowych. Poznali ciekawe zakątki Janowa Lubelskiego i okolicy, rywalizowali ze sobą w grach sportowych i rekreacyjnych.

To ciekawie spędzony czas, mamy możliwość poznać osoby o podobnych zainteresowaniach, zmierzyć się z przygotowanymi dla nas zadaniami matematycznymi i chemicznymi. Wymienić doświadczenia przed ważnymi konkursami i olimpiadą. Trochę inaczej odpocząć.” – mówi jedna z uczestniczek obozu naukowego.

Gratulujemy zapału i życzymy realizacji wszystkich naukowych planów!!!

oboz