Dnia 20 lutego 2024 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Wojewódzkim Młodzieżowym Seminarium Astronomiczno-Astronautycznym odbywającym się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Daniel Wieliczko uczeń klasy 2c zajął III miejsce, wygłaszając referat na temat czarnych dziur „Jak zobaczyć to, czego nie widać”. Gratulujemy!!! Daniel tym samym znalazł się wśród zaproszonych gości na Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczno-Astronautyczne, które odbywać się będzie w Grudziądzu. Liceum reprezentowała również Aleksandra Żółkowska z klasy 2c, która wygłosiła referat „ O zastosowaniu zjawiska Dopplera w astronomii i astrofizyce”.

Gratulujemy jeszcze raz! Młodzież przygotowywała się pod opieką p. Teresy Stoleckiej.