W imieniu organizatorów zachęcamy uczniów klas maturalnych liceów i techników z województwa lubelskiego oraz nauczycieli i rodziców  do udziału w Lubelskim i Podkarpackim Salonie Maturzystów PERSPEKTYWY 2020 online, który odbędzie się 18 września br. W ramach tej inicjatywy przygotowane zostały wykłady ekspertów OKE na temat matury z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych, a także bogata prezentacja kierunków studiów i uczelni z całej Polski, wraz z zasadami przyjęć w roku 2021. Będą także warsztaty, konsultacje i spotkania w wirtualnych stoiskach szkół wyższych.
Salon został tak przygotowany, aby w godzinach 10-13 mogły w nim uczestniczyć całe klasy maturalne – w ramach zajęć szkolnych – które pod kierunkiem nauczycieli będą uczestniczyć online w spotkaniach programie na temat matury 2021. Specjalnie dla nauczycieli przygotowane zostały przez Organizatorów Salonu scenariusze lekcji z wykorzystaniem Salonu Maturzystów. Szczegółowe informacje o programie Salonu znajdą Państwo na stronie www.salonmaturzystow.pl
REJESTRACJA na Salon jest ogólnodostępna i BEZPŁATNA
Natomiast tego samego dnia w godzinach popołudniowych, po lekcjach, zapraszamy maturzystów na indywidualne – lub z udziałem rodziców:) – spotkania ze studiami; będzie można uczestniczyć w webinariach dotyczących wyboru kierunku studiów i zapoznać się z ofertami uczelni w specjalnie przygotowanej strefie EXPO. Należy się zarejestrować – uczelnie będą do dyspozycji uczniów od godziny 10 do 19.
Każdy, kto zarejestruje się i odwiedzi Salon online, otrzyma bezpłatnie „Informator dla Maturzystów 2021” w postaci e-booka.
Zachęcamy serdecznie do udziału w Lubelskim i Podkarpackim Salonie Maturzystów PERSPEKTYWY 2020!