Z przyjemnością informujemy, że Karol Niewiadomski z klasy 3e zdobył I miejsce w otwartym konkursie Alliance Française „Jak słowo z Francji wędrowało…”. W nagrodę otrzymał dwutygodniowy pobyt na kursie językowym w Nancy we Francji.

Aleksander Tsilyi z klasy 1e zdobył drugie miejsce w tym konkursie i otrzymał w nagrodę jeden semestr bezpłatnej nauki języka francuskiego na wybranym kursie w Alliance Française.

Karol nakręcił film według własnego scenariusza, w którym wystąpił jako prezenter telewizyjny i przedstawił historię wybranych gallicyzmów w krajach europejskich.

Olek wykonał pracę plastyczną – plakat.

1

Mamy przyjemność poinformować również, że Aleksander Tsilyi z klasy 1e został jednym ze zwycięzców konkursu na Facebooku, ogłoszonego przez Instytut Francuski w Polsce, zatytułowanego On kiffe Alma! Kochamy cię, Almo!”

Uczestnicy mieli udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące występu piosenkarki Almy podczas Konkursu Eurowizji 2017. Pytania były publikowane w wydarzeniu „On kiffe Alma!” na stronie Facebooka „Francuskif” od 6 kwietnia do 8 maja.

3