5m-logoKreatywni w Fotografii IV to cykl bezpłatnych warsztatów organizowanych przez Fundację „5Medium” mających na celu rozwijanie wśród uczestników nowych pasji, poszerzanie wiedzę na temat fotografii, pokazywanie jak przy zastosowaniu odpowiednich ustawień aparatu uzyskiwać ciekawe efekty na zdjęciach. W ramach warsztatów przybliżamy zarówno tradycyjne techniki fotograficzne jak i cyfrowe oraz balansujące na granicy fotografii i innych sztuk wizualnych.

Proponujemy uczniom Zamoya udział w następujących warsztatach:

1. Fotografia reportażowa (2 godz. lekcyjne) – warsztaty skierowane do młodzieży, w głównej mierze działających w gazetkach szkolnych i osób dorosłych. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób fotografować wydarzenia, których są świadkami, na co zwracać uwagę, jak wybierać zdjęcia składające się na dobry cykl dokumentujący wybrane zdarzenie.

2. Fotoprezenty (2 godz. lekcyjne) – podczas warsztatu uczestnicy będą mieli okazję przygotować prezenty z wydrukowanych wcześniej fotografii. Dowiedzą się m.in. jak przenieść zdjęcia na kawałek drewna, świeczkę czy płótno.

 

Zainteresowanych zapraszamy do biblioteki szkolnej.

Zapisy do 28 marca 2017 r.

Liczba miejsc ograniczona.

Uwaga: warsztaty będą odbywać się po zajęciach lekcyjnych.