W związku z sytuacją pandemiczną i wynikającą z niej koniecznością kolejnej zmiany terminu gali finałowej wyniki konkursów ogłaszamy na stronie szkoły, zaś nagrody i dyplomy dla Laureatów oraz podziękowania dla Nauczycieli pragniemy wręczyć podczas uroczystości zamykającej projekt edukacyjny „Błogosławiony ksiądz Kazimierz Gostyński – twórca naszej szkoły”. O terminie gali powiadomimy Nauczycieli i Laureatów w zaproszeniach. Wiadomość zamieszczona będzie także na stronie szkoły.

Wyniki Konkursu Literackiego im. ks. Kazimierza Gostyńskiego

Na Konkurs Literacki im. ks. Kazimierza Gostyńskiego wpłynęło łącznie 81 prac z czterech liceów I LO im. Stanisława Staszica, II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego, III LO im. Unii Lubelskiej oraz XXI Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki. Jury w składzie: prof. dr hab. Adam Fitas, adiunkt w Katedrze Teorii i Antropologii Literatury KUL – przewodniczący, dr Jadwiga Lis i mgr Zofia Świnarska przyznało miejsca i wyróżnienia w dwóch kategoriach.

W kategorii wiersz:

1. miejsce: Izabela Wolanin „gwar” (II LO);

2. miejsce ex aequo: Martyna Ufniarz „***Choć pod tym samym niebem jesteśmy…” (II LO) oraz Weronika Walczak „Deo, ubi es…” (I LO);

3. miejsce ex aequo: Michał A. Chojecki „Spacer z księdzem Gostyńskim” (II LO) oraz Aleksandra Masiąg „Więzień na Zamku” (II LO);

wyróżnienie: Antonina Karwat „Złota dusza księdza Gostyńskiego. Epitafium” (II LO).

W kategorii krótki utwór prozatorski:

1.miejsce: Emilia Mikita „W obliczu śmierci” (XXI LO);

2. miejsce: Aleksandra Gołębiowska „Wyjątkowy nauczyciel(II LO);

3. miejsce: Julia Sobuś „Uczeń Gostyńskiego” (II LO);

wyróżnienia ex aequo: Klaudia Drozd „W naszej pamięci” (II LO) i Angelika Soból „List z wojny” (II LO).

Wyniki Konkursu Plastycznego im. ks. Kazimierza Gostyńskiego

Na Konkurs Plastyczny ks. Kazimierza Gostyńskiego wpłynęło 180 prac uczniów klas pierwszych II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego. Komisja konkursowa w składzie: mgr Beata Szczerbińska-Budzyńska – przewodnicząca, mgr Iwona Bednarczyk, mgr Krzysztof Pilch, ks. mgr Łukasz Sidor, mgr Justyna Skórska-Wicha, mgr Barbara Słowińska, mgr Zofia Świnarska wyłoniła zwycięzców i wyróżnionych.

Zwycięzcy ex aequo:

Aleksandra Jankowska 1b i Milena Chmiel 1c.

Wyróżnieni ex aequo:

Kacper Bączkowski 1b, Aleksandra Sławińska 1b, Julia Czylej 1d, Julia Maj 1f, Kaja Rowińska 1f, Julia Stanek 1f, Martyna Ufniarz 1f.

Dziękujemy za udział i gratulujemy!