Dnia 24 listopada 2023 roku odbyło się wielkie święto matematyki w naszej szkole. Zaproszeni uczniowie szkół podstawowych zmagali się z zadaniami konkursowymi biorąc udział w międzynarodowym konkursie matematyczno-fizycznym NABOJ JUNIOR.

Frekwencja dopisała i w zmaganiach lubelskich wzięło udział aż 20 czteroosobowych drużyn.

Opiekę nad uczniami rozwiązującymi zadania pełnił pan Grzegorz Wierucki z wolontariuszami z klas: 3a, 2b, 1e i 1b. Bez was zawody nie byłyby tak udane 🙂

W Lublinie I miejsce zajęła drużyna z Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi.

Szczegółowe rankingi w Polsce jak i w całej Europie poznamy wkrótce.

W tym samym czasie nauczyciele szkół podstawowych brali udział w konferencji dla nauczycieli matematyki, która była okazją do wymiany doświadczeń, poznawania nowych technik nauczania i odświeżenia znajomości.

Doskonali pedagodzy: pani dr Agnieszka Kozak-Prus z Katedry Nauczania Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, i pan Zbigniew Karczmarczyk – opiekun niezliczonej ilości olimpijczyków podzielili się z nami swoim wielkim doświadczeniem za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Patronatem honorowym całe wydarzenie objęli Lubelski Kurator Oświaty i dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z dnia pełnego wrażeń