Od kilkunastu lat w krajach Europy Zachodniej organizowany jest Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Mathematiques sans frontieres” mający charakter zawodów międzyklasowych.
  • Tematyka zadań obejmuje różne działy matematyki i uwzględnia jej korelację z innymi przedmiotami nauczania szkolnego. Zadania nawiązują do konkretnych sytuacji życiowych i pokazują przykłady zastosowania matematyki w życiu codziennym. Problemy matematyczne o różnym stopniu trudności są adresowane do wszystkich uczestników konkursu. Odpowiadają one umiejętnościom i zainteresowaniom uczniów.
  • Do rozwiązania niektórych zadań potrzebna jest odpowiednio rozwinięta wyobraźnia przestrzenna i sprawność manualna (konstruowanie, wycinanie, naklejanie różnych figur płaskich w celu tworzenia z nich nowych konfiguracji, budowanie modeli brył o zadanych własnościach, itp.).
Miło nam poinformować że jedna z naszych klas – klasa 1a, zajęła w tym roku 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi klasowemu.
Poniżej link do pozostałych wyników:
indeks