„Pacjentka”🩺💉

Wszystko zaczęło się od tego, że przygotowując jeden z artykułów do opublikowania na stronie szkoły i fb szkolnym w 2019 roku (na przełomie lutego i marca) książka miała swoją premierę na rynku polskim i już było o niej głośno. Przyznam się Wam szczerze, że nie kojarzyłam autora ani tytułu. Potem przewijała się na listach książek chętnie czytanych. Jakiś czas temu postanowiłam po nią sięgnąć. Naszą dzisiejszą bohaterką jest „Pacjentka” Alexa Michaelidesa, thriller z wyrafinowaną i misternie skonstruowaną akcją.

Główna bohaterka powieści Alicja Berenson, malarka, zastrzeliła swojego męża, została aresztowana i skazana na pobyt w szpitalu psychiatrycznym. W trakcie procesu i pobytu w szpitalu nie powiedziała ani słowa. Dlaczego Alicja nic nie mówi, na to pytanie stara się odpowiedzieć psychoterapeuta Theo. Wszyscy chcą wiedzieć, dlaczego Alicja zabiła męża. Co tak naprawdę wydarzyło się w domu malarki? Szukając odpowiedzi Theo przeprowadza nas przez zawiłe meandry ludzkiej psychiki, natury i wrażliwości i idealnie pasuje tu myśl, że rzeczy, nie są takie, jakimi wydają się być. Dodam, że autor pracował na oddziale psychiatrycznym i wykorzystał swoje doświadczenia aby stworzyć wiarygodne tło, na którym rozgrywa się nasza historia. Zapraszam Was do rozwiązania zagadki Alicji.