W pierwszym tygodniu grudnia obchodzony jest Europejski Tydzień Autyzmu. Biblioteka szkolna wraz z fundacją ALPHA, która pomaga dzieciom i dorosłym z autyzmem zaprasza całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w zbiórce materiałów plastycznych, gier i zabawek, które są potrzebne do terapii dzieci.

Rzeczy, których brakuje to:
Wszelakie materiały plastyczne np. kredki, bloki, farby w tubkach, klej, nożyczki, papier kolorowy, ciastolina, modelina, piasek kinetyczny, masa slime itp.
Z uwagi na to że osoby z autyzmem maja problemy w kontaktach międzyludzkich podczas terapii korzystamy również z gier kooperacyjnych. Jeśli komuś kurzą się w szafie to bardzo chętnie nadamy im nowe życie. Np. Monopoly, Eurobisiness, Yenga, Wsiąść do pociągu, Piłkarzyki na sprężynce itp.
Oprócz tego brakuje zabawek, w których można odgrywać różne role, np. Zestaw lekarza, fryzjera, zestaw kuchenny-garnuszki., kubeczki, filiżanki, domek z mebelkami, teatrzyk, pacynki.

Dary można przynosić do biblioteki szkolnej lub zostawiać przy wejściu do szkoły w przygotowanym pudełku. Akcja trwa do końca tygodnia do 7 grudnia (sobota) 2019 r.

dodatkowe informacje znajdziecie na fb www.facebook.com/fundacjaalpha/

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!