26 lutego 2021r. uczniowie nasze szkoły brali udział w VI edycji projektu DeBBaty – ogólnopolskim turnieju debat oksfordzkich, przedsięwzięciu organizowanym jest przez Samorząd Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Miło nam poinformować, że drużyna debatantów w składzie: Zofia Lutek, Elżbieta Jankowska, Patryk Wójtowicz oraz Wiktor Żurek z klasy 2ep wygrała etap eliminacyjny pokonując drużyny przeciwne:

LO im. Królowej Jadwigi w Lublinie 2:1 (TEZA: Symbole narodowe nie powinny być́ wykorzystywane do celów komercyjnych i marketingowych);

I LO w Lublinie 3:0 (TEZA: Sztuka satyryczna nie powinna wykorzystywać́ motywów związanych z ustrojami faszystowskimi i komunistycznymi).

W tegorocznej edycji szkoły z 12 miast w Polsce rywalizują ze sobą podczas 4 turniejów eliminacyjnych. 3 najlepsze drużyny z każdego turnieju zmierzą się w Wielkim Finale, który odbędzie się w dniach 26-27 marca w Warszawie.

Gratulujemy i życzymy zwycięskich debat w finale!