Wyniki etapu szkolnego VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „TURBOLANDESKUNDE – Ӧsterreich”

Z przyjemnością informujemy, że do etapu regionalnego VIII edycji Ogólnopolskiego

Konkursu „TURBOLANDESKUNDE – ӦSTERREICH. WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1. Monika Basek (1e)

2. Magdalena Dzieciuch (1e)

3. Maja Jemielniak (1e)

Zwycięzcom etapu szkolnego konkursu serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Etap regionalny odbędzie 21 kwietnia 2023 (piątek),

W etapie szkolnym wzięło udział 9 zespołów uczniów z naszej szkoły w składzie: Wśród nich znaleźli się również:

1. Karwat Antonina 2f, Stanek Julia 2f, Kosowska Wiktoria 2f (opiekun: R. Królikowska)

2. Soból Angelika 2f, Lewandowska Anna 2f, Piotrowska Anna 2f (opiekun: R. Królikowska)

3. Łopuska Julia 3e, Grochal Wiktoria 3e, Czopek Dominika 3e (opiekun: R. Królikowska, E. Mrówczyńska-Piegza)

4. Grzegorczyk Tomasz 2a, Słowik Stanisław (2e), Piskorek Dominika (2e) (opiekun: R. Królikowska)

5. Górski Tomasz 4ap (opiekun: A. Trąbska), Oziębło Maciek 4ap (opiekun: E. Mrówczyńska), Brewczak Mikołaj 4ap (opiekun: E. Mrówczyńska-Piegza)

6. Gromaszek Michał 4ap (opiekun: E. Mrówczyńska), Michoń Łukasz – 4ap (opiekun: A. Trąbska), Drozd Klaudia 4fp (opiekun: R. Królikowska)

7. Małgorzata Rybak – 4ap (opiekun: E. Mrówczyńska-Piegza), Julia Gęca – 4ap (opiekun: E. Mrówczyńska-Piegza), Kinga Baranowska – 4ap (opiekun: A. Trąbska)

8. Chmielowiec Julia (2a), Mielnik Kinga (2a), Jagiełło Izabela (2a) opiekun: R. Królikowska)

Poziom zmagań konkursowych w tym roku szkolnym był bardzo wysoki, jednak zwycięzcami została tylko jedna drużyna, która będzie reprezentować naszą szkołę w etapie regionalnym.

Wszystkim uczestnikom etapu szkolnego konkursu serdecznie gratulujemy i już teraz zachęcamy do lektury publikacji o Szwajcarii, która jak wynika z historii konkursu powinna w kolejnej edycji konkursu być krajem, który stanie się jego tematyką. Zaś

Czwartoklasistom, którzy brali udział również w poprzednich edycjach konkursu, szczególnie dziękujemy i życzymy powodzenia na maturze! 😊