W tym roku szkolnym, podczas tygodnia wycieczkowego chcielibyśmy zorganizować wyjazd do Włoch. Przewidywany termin to 29.5-05.06.2023.

Poniżej zamieszczamy ramowy plan wyjazdu. Koszt na dzień dzisiejszy wynosi 2200 zł+ 140 euro ( przy cenie euro około 4,70 zł).

WŁOCHY – wycieczka szkolna

Wenecja, Florencja, Piza, Siena, Orvieto, Watykan, Rzym

DZIEŃ 1        29.05.2023

Wyjazd z Lublina godz. 07:00. Miejsce zbiórki do ustalenia. Przejazd nocny do Włoch.

DZIEŃ 2        30.05.2023

Przyjazd do Wenecji w godzinach porannych, zwiedzanie Wenecji 9 godzin. Przepłynięcie tramwajem wodnym do historycznego centrum Wenecji, zwiedzanie z przewodnikiem Placu św. Marka, Pałac Dożów ( z zewnątrz), Most Westchnień, Bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa, Ponte Rialto- najpiękniejszy wśród 400 weneckich mostów. Przejazd do hotelu w okolicach Florencji. Obiadokolacja, 1 nocleg.

DZIEŃ 3        31.05.2023

Śniadanie, przejazd do Florencji, zwiedzanie: taras widokowy na placu Michała Anioła, Katedra Santa Maria del Fiore, dzwonnica Campanilla di Giotto, siedziba władz miejskich Palazzo Vecchio, kościół Santa Croce (grobowce Michała Anioła, Galileusza, Dantego, Zofii z Zamojskich Czartoryskiej), most Ponte Vecchio. Dojazd do Pizy. Zwiedzanie: Campo dei Miracoli (Pole Cudów) z katedrą, baptysterium i krzywą wieżą – dzwonnicą katedry, która jest wizytówką miasta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, 2 nocleg.

DZIEŃ 4        01.06.2023

Śniadanie. Dojazd i zwiedzanie Sieny: Katedra Matki Bożej Wniebowziętej, wraz z baptysterium i campanillą, rynek główny – Piazza del Campo z Palazzo Pubblico (siedzibą władz miejskich) i Torre del Mangia (wieżą i dzwonnicą z XIV w. o wysokości ponad 100m). Przejazd w kierunku Rzymu, po drodze zwiedzanie Orvieto. Dojazd do hotelu pod Rzymem, obiadokolacja, 3 nocleg.

DZIEŃ 5        02.06.2023

Śniadanie. Zwiedzanie Watykanu: Plac św. Piotra, Bazylika św. Piotra. Zwiedzanie Rzymu: Most i Zamek św. Anioła, Palazzo di Giustizia (Pałac Sprawiedliwości), Mauzoleum Augusta, Plac i Schody Hiszpańskie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, 4 nocleg.

DZIEŃ 6        03.06.2023

Śniadanie, Zwiedzanie Rzymu – Bazylika na Luteranie (pierwsza siedziba papieska), Święte Schody, Koloseum, Wzgórze Palatino, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Piazza Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Piazza del Popolo. Wyjazd z Rzymu do godz. 15.00. Przejazd na nocleg pomiędzy Bolonią i Padwą. Obiadokolacja, 5 nocleg.

DZIEŃ 7        04.06.2023

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną, w zależności od czasu przejazdu krótkie zwiedzanie Padwy. Przyjazd nocny przez Austrię i Czechy

DZIEŃ 8        05.06.2023

Śniadanie, przyjazd do Lublina w godzinach wieczornych.

Możemy zabrać 45 osób.

Jeśli oferta się spodobała  i chcesz wziąć udział w wycieczce – pobierz z biblioteki szkolnej zgodę na wyjazd (dwie kartki) i  wypełnioną przez rodzica dostarcz do sali 606 ( Grzegorz Wierucki ) . Decyduje kolejność zgłoszeń.

W listopadzie podczas zebrań z rodzicami zaplanujemy spotkanie z biurem, które organizuje dla nas wyjazd.