Trzyosobowa drużyna w składzie: Luiza Brylska, Barbara Sędzielewska z klasy IVf i Maksymilian Sawicki z IIIf zdobyła drugie miejsce w XVII edycji „Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Francji”. Konkurs odbył się w XXIX LO i był zorganizowany pod patronatem Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego Prof-Europe, Wydziału Filologicznego, Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa, Romanistyki UMCS, Lubelskiego Stowarzyszenia Alliance Française. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą w dziedzinie geografii, historii, regionów Francji, znajomości Paryża, kuchni francuskiej, piosenki, filmu, sportu, systemu politycznego i literatury francuskiej.

Drużyna z klasy IId – Natalia Raczkowska, Zofia Skibińska, Lena Skóra również godnie reprezentowała Szkołę osiągając dobry wynik.

Gratulujemy wszystkim naszym uczniom 🙂 !