W dniu 9.05.2016r  uczniowie naszej szkoły Anita Stefaniak z kl 2 d, Marcin Treger z kl 2 f, Jakub Foltyn z kl 2a, Michał Michalski z kl 2a  brali  udział w Symulacji Obrad Parlamentu Europejskiego w Ratuszu lubelskim. Symulację przygotowała Fundacja Nowy Staw pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin w ramach obchodów Dnia Europy. Nasi uczniowie prezentowali stanowiska odnośnie bieżącej polityki międzynarodowej w oparciu o wcześniej dostarczone materiały. Pełnili rolę liderów  frakcji w swoich przydzielonych grupach. Zwycięzcą debaty została Frakcja Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy pod przewodnictwem Michała Michalskiego z kl 2a. Wszystkim uczestnikom debaty dziękujemy za udział i  zaangażowanie w dyskusji oraz życzymy dalszych sukcesów.