Uczniowie II LO, uczestnicy projektu Misja MED po raz kolejny wzięli udział w zajęciach na UM. Tym razem były to zajęcia warsztatowe z zakresu chromatografii  w Collegium Pharmaceuticum. Miłośnicy biologii wykonywali chromatografię cienkowarstwową w celu określenia właściwości antyoksydacyjnych wybranych związków, np. rutyny czy kwasu kawowego. Uczniowie uczestniczyli również, w ramach modułu „ Co mówi o Tobie Twoje ciało” oraz „ Czy wiesz co i jak jesz”, w zajęciach poświęconych zagadnieniom związanym ze zdrowym odżywianiem, układali zbilansowana dzienną dietę, liczyli swoją podstawową przemianę materii oraz poznali tajniki skutecznego odchudzania (chleb razowy jest mniej kaloryczny od białego i zawiera dwa razy więcej magnezu, suszone banany to bomba kaloryczna ).

Kolejne warsztaty już w kwietniu, a potem … Olimpiada.