W ramach projektu „Biblioteka źródłem inspiracji” Fundacja Nowoczesna Polska pracowała przez ostatnie miesiące nad interaktywnym narzędziem dla czytelników, nauczycieli, autorów, bibliotekarzy czy animatorów kultury. Z przyjemnością informuję, że przewodnik „Autor i Bohater” dostępny już jest pod adresem: https://polski.wolnelektury.pl/

Zapraszamy do korzystania ze strony i do przekazywania informacji wszystkim zainteresowanym osobom. Przygotowane materiały udostępnione są na Licencji Wolnej Sztuki 1.3., która pozwala na bezpłatne i swobodne wykorzystywanie treści oraz adaptowanie ich na własne potrzeby.

Pomysłodawcą i autorem przewodnika jest Maciej Dowgiel – doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, specjalizacja filmoznawcza. Mówi o sobie: „Jestem wiecznym studentem — w pozytywnym słowa tego znaczeniu. Ciągle się czegoś uczę, zdobywam wiedzę albo biorąc udział w różnych szkoleniach, kursach lub studiach specjalistycznych albo… od swoich uczniów, studentów i uczestników szkoleń. Projektuję różnego typu szkolenia dla różnych grup odbiorczych — począwszy od uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, przez maturzystów i studentów, po branżę biznesową, IT, a niekiedy nawet seniorów”.

Zachęcamy do korzystania!