Finisz października.

Czas podsumowań.

Zobaczcie co się działo w ciągu całego miesiąca w bibliotece Zamoya w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

• Tydzień Zakazanych Książek 03 – 07.10.2016img_20161005_104324.

• Tydzień z twórczością Agathy Christie 17-21.10.2016

a w programie:

-Kącik Agathy Christie

-Ciekawostki, kalambury „Odkryj tytuł książki Agathy Christie”, Treasure Hunt, kolorowanki

-Wspólne pisanie powieści kryminalnej – oto rezultaty „pracy zespołowej”:

Trup, trup, trup…

Jedna rączka tu, druga za szafą.

Drewniane okna przysłonięte czarnymi kotarami; tępy nóż na podłodze i małe, przybrudzone farbą drzwi. Ta sama wizja męczyła mnie co noc.

Czy cień, który zniknął tak szybko, jak się pokazał, należał do mężczyzny?

Panowała cisza, która świdrowała mózg. Sprawiała, że ciemna strona (mojej) duszy podpowiadała mi tylko czarne scenariusze.

Na ziemi leżała pognieciona kartka. Przygnieciona ją zapewne jakąś ciężką flaszką z zamalowaną etykietą.

Podniosłem flaszkę, zbliżyłem ją do czubka swojego nosa i wziąłem głęboki oddec.

Żytniówka, regionalna. Pędzona z najlepszych ziemniaków. To bimber robiony przez specjalistę, a po zapachu wynikałoby, że może nawet jakiegoś doktora chemii.

Kartka na odwrocie skrywała niedbale zapisaną wiadomość:

Musiałem go zabić, był strasznie głośny, za głośny i ten jego śmiech – doprowadzał mnie do szału. Zabiłem Artura chyba tylko dlatego, że nie pasował do spokojnej atmosfery folkloru zawartej w tej wiosce.

Zostawiam ci napój sporządzony przez mego przyjaciela. Nazywam go szamanem, gdyż jest mistrzem w produkcji wysokoprocentowego alkoholu.

PPS. Wisisz mi 20 zł.

To psychopata – pomyślałem.

Z grubego ciała wystawał trzonek od siekiery.

-Seans filmu „Morderstwo w Orient Expressie”, reż. Sidney Lumet (1974)

-„Konkurs dla młodych tłumaczy” – miło nam poinformować, że najlepszego tłumaczenia fragmentu tekstu A. Christie dokonała Angelika Brysiak z klasy 3 F. Gratulujemy!

-Wystawa książek A. Christie znajdujących się w naszej bibliotece

-Selfie z Herkulesem Poirot

• „Z książką przez życie”z-ksiazka-plakat

Pierwszy odcinek cyklu wywiadów z nauczycielami realizowanych w ramach wspólnego projektu biblioteki i ekipy Zamoy TV. Gościem odcinka była pani profesor Joanna Paszkowska.

.

• Plebiscyt „Uczniowska Lista Książkowych Przebojów” i wasze  ulubione książki, które zdobyły najwięcej głosów.lista.

• Maratony czytelnicze  „Obiady Czwartkowe” z udziałem gości:

Lucyny Kujawy („Podróże z Herodotem” Ryszarda Kapuścińskiego)

Jadwigi Kwiatkowskiej (współautorki książki „Ten Franciszek”)

Elżbiety Śliwy („Osobliwy dom pani Peregrine” Ransoma Riggsa).

.

• „Przebierz się za postać literacką lub filmową”  (28 października) 2016 r. W piątek nasza szkoła zmieniła się nie do poznania. Zobaczcie sami.

• Gazetka „Pozostawione w książkach”pozostawione-w-ksiazkach-gazetka

Biblioteka 2 LO serdecznie dziękuje wszystkim za świetną zabawę.