Między październikiem a grudniem 2017 roku uczniowie klas 1a, 1c, 1g, 1h naszego liceum zgłosili swoje uczestnictwo w XXIX Międzynarodowym Konkursie „Matematyka bez granic”, organizowanym przez Uniwersytet Zielonogórski oraz będącym pod patronatem Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Od stycznia do 25 lutego 2018 roku trwały wewnątrzszkolne etapy konkursu, a 27 lutego odbył się  finał. Uczniowie uczestniczyli w konkurencji jako całe klasy, sprawiedliwie dzieląc się zadaniami. Wystartowali o godzinie 10:00 i pracowali przez półtorej godziny, rzetelnie licząc, sprawdzając między sobą wyniki i ozdabiając treści zadań ciekawymi rysunkami. Wraz z upływem ostatniej minuty, nauczyciele nadzorujący zebrali stosy kolorowych kartek  i włożyli do odpowiednich kopert. Była to dla wszystkich uczniów bardzo ciężka praca, ale jednocześnie ogromna zabawa, a pomiędzy działaniami matematycznymi dało się słyszeć śmiech i rozmowy. Teraz pozostało jedynie czekanie na wyniki do maja bieżącego roku.