Jan Paweł II „Pozwólcie mi iść do domu Ojca”.

20 kwietnia 2020 roku odszedł od nas Pan Profesor Jerzy Miernowski.

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego pracował od 1974 roku.

W latach 1990 – 2004 pełnił funkcję wicedyrektora Szkoły. Nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń uczniów był postrzegany jako przyjaciel młodzieży i pracowników, którym zawsze udzielał wsparcia i mądrej rady. Nigdy nie odmawiał, gdy ktoś oczekiwał pomocy. Specjalnością i pasją Pana Profesora była matematyka, ale interesował się sportem. Życzliwy i skromny odszedł cicho, bez pożegnania. Jego nieoczekiwana śmierć jest ciosem dla całej społeczności naszego Liceum. Ksiądz Józef Tischner powiedział: „W momencie śmierci człowieka uderza świadomość nie dającej się niczym zapełnić pustki”. Pan Profesor Miernowski był dla wszystkich przykładem wspaniałego, szlachetnego, dobrego człowieka, od którego mogliśmy się wiele nauczyć. Kolejnym pokoleniom ludzi młodych przekazywał tradycje patriotyczne wyniesione z domu rodzinnego. Trudno nam wyrazić smutek i żal, szczególnie teraz, w sytuacji gdy nie możemy godnie pożegnać Pana Profesora, naszego kolegi, uczestnicząc w uroczystościach pogrzebowych. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci, bo w każdym z nas pozostał ślad Jego osobowości.

Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy

II Licem Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek 24 kwietnia 2020 r. o godz. 13.00, w kaplicy cmentarnej przy ul. Lipowej w Lublinie.