Maturzyści z naszej szkoły i ich nauczyciele gościli na Wydziale Filologicznym UMCS w ramach zajęć dla szkół partnerskich uczelni.

Wysłuchali wykładu dr hab. Anny Maziarczyk, prof. UMCS z Katedry Romanistyki pt. „Czy warto dziś sięgać po Dżumę Camusa?”. Brali także udział w spotkaniu informacyjno-promocyjnym dla kandydatów na studia, podczas którego zapoznali się z ofertą studiów UMCS.

Prof. A. Maziarczyk przedstawiła ofertę studiów na Romanistyce oraz Italianistyce, a dr Anna Bendrat z Katedry Anglistyki i Amerykanistyki – na Anglistyce i nowej specjalności translatorskiej.

Spotkanie było bardzo ciekawe. Mamy nadzieję, że pomoże uczniom przygotować się do matury i być może ułatwi wybór przyszłego kierunku studiów.