Wykłady na UMCS z języka, kultury i literatury francuskiej

Klasy humanistyczne: 2f, 3f, 4fp uczestniczyły w wykładach z literatury francuskiej w ramach oferty dla szkół partnerskich. Wybraliśmy wykłady z literatury ze względu na pasje i zainteresowania uczniów. Klasy 2f i 4fp wysłuchały wykładu „ Najwybitniejsze pisarki francuskiego średniowiecza” na temat Marie de France i Christine de Pisan – pierwszej zawodowej pisarki europejskiej, jednej z pierwszych kobiet, które protestowały przeciwko dominacji mężczyzn w społeczeństwie. Zajęcia były prowadzone przez p. dr hab. Małgorzatę Posturzyńską-Bosko. Klasa 4fp ponadto uczestniczyła w wykładzie „Czy warto dziś sięgnąć po  Dżumę Camusa?”, który był pomyślany jako powtórzenie materiału przed maturą i prowadzony przez p. dr hab. Annę Maziarczyk, kierownika Katedry Romanistyki. Klasa 3fp wysłuchała wykładu p. dr hab. Sylwii Kucharuk „Frankofońska literatura Afryki”, podczas którego mogła się zapoznać z najważniejszymi przedstawicielami literatury krajów Maghrebu i Afryki Subsaharyjskiej.

Uczestniczenie w tych zajęciach było wielką przyjemnością. Uczniowie mogli się poczuć jak studenci.