„Warsztaty edukacyjne dla uczniów z klasy biologiczno-chemicznej przygotowane przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie”

7 lutego 2023 roku uczniowie klasy 3d uczestniczyli w zajęciach warsztatowych „Zmysły-zdobywanie informacji o otoczeniu”. Projekt został zrealizowany przez Zakład Fizjologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Młodzież za pomocą cyrkla i linijki badała czucie dotyku (próg różnicy odległości), czucie wibracji przy pomocy stroika wibracyjnego i gumowego młoteczka oraz czucie głębokie. Dokonywała także pomiarów średnicy źrenicy w czasie patrzenia z bliska i z daleka na dany obiekt. Organizatorzy pokazali także uczniom tablice Ishihary używane przez okulistów w celu oceny zdolności rozróżniania kolorów czerwonego i zielonego. Przedmiotem doświadczeń był także zmysł słuchu: orientacyjne badanie słuchu oraz próba Webera.

Wszystkie doświadczenia były bardzo ciekawe i z pewnością ułatwiły uczniom zrozumienie zagadnień związanych z fizjologią narządów zmysłów człowieka.