Z przyjemnością informujemy, że do etapu regionalnego VII edycji Ogólnopolskiego

Konkursu „TURBOLANDESKUNDE – DEUTSCHLAND. WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1. Magdalena Kijek (3fp)

2. Zuzanna Polakowska (3fp)

3. Adam Pytka (3fp)

Zwycięzcom etapu szkolnego konkursu serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Etap regionalny odbędzie 22 kwietnia 2022 (piątek), weźmie w nim udział aż 19 szkół z regionu.

W etapie szkolnym wzięło udział 11 zespołów uczniów z naszej szkoły w składzie:

1. Klaudia Drozd (3fp), Amelia Gałązka (3fp), Julita Marzęda (3fp);

2. Izabela Bartosik (3ep), Izabela Ryszkowska (3ep), Patryk Wójtowicz (3ep);

3. Aleksandra Dziwulska (3ep), Elżbieta Jankowska (3ep), Kamila Karczewska (3ep);

4. Antonina Karwat (1f), Julia Stanek (1f), Oliwia Stelmach (1b);

5. Pola Hoffman (3dp), Konrad Adamczyk (3dp), Martyna Mazur (3dp);

6. Tomasz Górski (3ap), Mikołaj Brewczak (3ap), Maciej Oziębło (3ap);

7. Michał Gromaszek (3ap), Bartłomiej Gzik (3ap), Aleks Mościbrodzki (3ap);

8. Filip Musiałowski (3ap), Patryk Kasprzak (3ap), Kacper Kot (3ap);

9. Małgorzata Rybak (3ap), Klaudia Kucharczyk (2e), Wiktoria Grochal (2e);

10. Julia Mączka (3cp), Julia Wójcik (3cp), Ewelina Adamiak (3cp).

Poziom zmagań konkursowych w tym roku szkolnym był bardzo wysoki, jednak zwycięzcami została tylko jedna drużyna, która rozwiązała 90% postawionych przed nią zadań.

Wszystkim uczestnikom etapu szkolnego konkursu serdecznie gratulujemy i już teraz zachęcamy do lektury publikacji o Austrii, która jak wynika z historii konkursu powinna w kolejnej edycji konkursu być krajem, który stanie się jego tematyką.