W dniu 4 kwietnia mieliśmy okazję gościć w naszej szkole ks. Krzysztofa Kłysiaka, który opowiadał o swojej książce „Wiara w epoce cyfrowej rewolucji.” Inspiracją do jej powstania była awaria twardego dysku komputera….

I tak myślenie poprzez analogię poprowadziło autora od „martwego” komputerowego dysku do rozważań z pogranicza duchowości i technologii. Czy Bóg jest programistą? Czy dusza jest informacją? Czy komputer ma duszę? Autor snuje swoje refleksje szukając odpowiedzi na pytania, odwołując się do Pisma Świętego, filozoficznych rozważań oraz badań naukowych z zakresu fizyki, matematyki i informatyki. Uczestnicy spotkania uczniowie z klasy 2f i 2b mogli pogłębić tematykę związaną z duchowością w aspekcie cyfrowej rewolucji.

Książka stanowi ciekawą propozycję, która może zainspirować młodego czytelnika do szukania odpowiedzi na nurtujące go pytania.