„Złote Szkoły NBP” to ogólnopolski program, którego celem jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się po świecie finansów. Klasa 1e brała udział w IV edycji programu pod hasłem „Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna.”

Uczniowie uczestniczyli w lekcjach tematycznych podczas zajęć przedmiotowych z biznesu i zarządzania oraz historii i teraźniejszości, zapoznając się z historią pieniądza, obiegiem pieniądza w gospodarce oraz funkcją emisyjną NBP.

Grupa Ambasadorów Ekonomii z klasy 1e w składzie: Agata Grabowska, Hanna Glanowska, Aleksandra Nowacka, Nikola Marciniak, Sebastian Iwaszkiewicz, Marcin Sawecki, Jakub Mach i Bartosz Świć, przygotowała i przeprowadziła dla swoich koleżanek i kolegów debatę „Płatność gotówkowa czy bezgotówkowa? Czy pieniądz elektroniczny wyprze banknoty i monety?” oraz warsztaty ekonomiczne dotyczące inflacji – jej przyczyn i skutków.

Uczniowie brali również udział w przygotowaniu projektu 100-złotowego banknotu z wizerunkiem bohatera historii lokalnej w ramach ogólnopolskiego konkursu „Bohater na stówę.”

Zapraszamy do fotorelacji i trzymamy kciuki za uzyskanie dla Zamoya tytułu „Złota Szkoła NBP”.