„DeBBaty 2024” to już IX edycja projektu organizowanego przez fundację Forum Rozwoju Młodych przy współpracy z Samorządem Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Projekt ma charakter ogólnopolskiego turnieju debat w formacie oksfordzkim. Cztery lubelskie licea najpierw uczyły się, a następnie rywalizowały ze sobą prowadząc debatę na wylosowany temat.

24 lutego przedstawiciele klasy 3e (mat-geo-ang) brali udział w szkoleniu prowadzonym przez p. Karola Kowalczyka „Jak prowadzić debatę oksfordzką?”

15 marca czwórka uczniów: Wiktoria Mrozek, Wiktoria Wronka, Andrzej Dykiel i Michał Zacharewicz wzięła udział w rywalizacji. Naszym konkurentem było Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące Paderewski. Teza naszej debaty „Tworząc fabułę pierwszego opowiadania (postacie, fabuły, konteksty) nawiązywałabym głównie do personalnej historii ponad odniesienie się do tematów bliżej ze mną niezwiązanych” rozgrzała jury do czerwoności, długo czekaliśmy na werdykt i niestety zajęliśmy drugie miejsce.

Udział w projekcie DeBBaty przyniósł wymierne korzyści. Uczestnicy mogli ćwiczyć  sztukę kulturalnej dyskusji, logicznego formułowania argumentów oraz poprawnych wypowiedzi. Projekt pozwolił także zobaczyć jak funkcjonują organizacje studenckie i z pewnością zachęcił do aktywnego udziału w debatach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.