Przed nami dziesiąta już edycja akcji „Narodowe Czytanie” pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. W tym roku, 4 września, w całej Polsce będzie czytany dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. W dramacie autorka krytykuje obłudę, hipokryzję oraz fałszywą moralność, przekazując czytelnikowi uniwersalne przesłanie – potrzebę walki o społeczną sprawiedliwość.

Jak co roku w Lublinie, do wspólnego czytania zapraszają organizatorzy: Wojewoda Lubelski i Lubelski Kurator Oświaty we współpracy z Metropolitą Lubelskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego, Prezydentem Miasta Lublin i Zarządem  Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność”. Do udziału w akcji zaproszono szkoły i placówki oświatowe na terenie województwa lubelskiego. Wśród gości zaproszonych są parlamentarzyści, osoby duchowne, artyści, przedstawiciele różnych instytucji i  jednostek organizacyjnych. Chętni mieszkańcy Lublina mogą zaprezentować własną interpretację utworu.

Dramat będzie czytany jednocześnie w godz. 12:00 – 16:00 na Placu Litewskim i na schodach Ratusza (Plac Władysława Łokietka 1).

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej niezwykłej patriotycznej akcji, która łączy wszystkich Polaków, promuje klasykę polskiej literatury i czytelnictwo. Niech czas spędzony z  bohaterami „Moralności pani Dulskiej” będzie okazją do odpoczynku w miłej, literackiej atmosferze.

Reprezentanci naszej szkoły też tam będą!!!! Wkrótce relacja z wydarzenia. A tymczasem… W piątek w Zamoyu prapremiera…