W dniach 1-22 września 2017 r. prowadzony jest nabór wniosków o przyznanie stypendiów w ramach dwóch programów stypendialnych: „Lubelska kuźnia talentów 2016-2019” oraz „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2017-2018”.

Celem ww. programów jest finansowe wsparcie młodych, szczególnie uzdolnionych uczniów klas dotychczasowych gimnazjów, szkół gimnazjalnych, liceów ogólnokształcących, techników, szkół branżowych, zasadniczych szkół zawodowych i szkół policealnych. Programy są współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa i budżetu Województwa Lubelskiego, natomiast realizowane są

przez Departament Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Program stypendialny  „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2017-2018” skierowany jest do szczególnie uzdolnionych uczniów z zakresu przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki lub przedsiębiorczości, którzy są mieszkańcami województwa lubelskiego lub uczą się w województwie lubelskim, posiadają świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz w roku szkolnym 2017/2018 będą rozpoczynać lub kontynuować naukę w szkole lub klasie programowo wyższej prowadzącej kształcenie ogólne, z wyłączeniem szkół dla dorosłych.

Program stypendialny „Lubelska kuźnia talentów 2016-2019” skierowany jest do szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów zawodowych, którzy są mieszkańcami województwa lubelskiego lub uczą się w województwie lubelskim oraz w roku szkolnym 2017/2018 będą kontynuować naukę w szkołach zawodowych – zasadniczych szkołach zawodowych, technikach i szkołach policealnych – z wyłączeniem szkół dla dorosłych.

Informacje o programach stypendialnych :