22 maja 2020 w ramach realizacji programu „Klasa akademicka SGH” klasa 1EP (mat. geo. ang.) brała udział w szkoleniu on-line przygotowanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie pt. „Rynek pracy i jak się w nim odnaleźć?”

Prowadzący webinarium mgr Mirosław Łukasiewicz z Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH przedstawił obecną sytuację rynku pracy w państwach dotkniętych skutkami pandemii COVID-19. Zajęcia dotyczyły między innymi: przyczyn i skutków bezrobocia, wsparcia dla pracowników i gospodarki w dobie obecnego światowego kryzysu, trendów na rynku pracy. Uczniowie nowej klasy akademickiej aktywnie brali udział w spotkaniu. Szczególnie zainteresowani byli tym jak wystartować na rynku pracy w oparciu o instrumenty aktywizacji zawodowej dostępne dla młodych.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie w ramach programu Klasa akademicka SGH.