Ministerstwo Klimatu i Środowiska w ramach kampanii „Nasz Klimat” zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie na najlepszy film edukacyjny, związany z tematyką ochrony klimatu.

Głównym celem jest zwrócenie uwagi uczniów na kwestie środowiskowe oraz zwiększenie wiedzy i świadomości ekologicznej nt. indywidualnych działań na rzecz klimatu.

Zgłoszenia konkursowe będą przyjmowane do 08.04.2022 r. Tytuł laureata uzyskają trzy prace najwyżej ocenione przez komisję konkursową.

Konkurs polega na przygotowaniu edukacyjnego materiału filmowego, w którym pojawi się odpowiedź przynajmniej na jedno z dwóch pytań:

1. W jaki sposób na co dzień możemy dbać o klimat?
  2. W jaki sposób edukować najbliższych o konieczności dbania o klimat?

Uczestnik przesyła Zgłoszenie za pośrednictwem szkoły.

Zachęcamy do udziału!

Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do biblioteki szkolnej do p. Iwony Bednarczyk.