W piątek 15 marca, uczniowie klasy 3B wzięli udział w wydarzeniu Dzień z Fizyką, organizowanym przez Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Całodzienną przygodę rozpoczął wykład doktora Marka Gogola pod tytułem „Magia fizyki”. Przedstawił on wiele nietypowych eksperymentów, podając dokładne ich wyjaśnienie. Po prelekcji uczniowie odwiedzali liczne pracownie, w których mogli wykonać pod okiem prowadzących wybrane doświadczenia. Odwiedzili między innymi pracownię optyki, mechaniki czy elektryczności. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również pracownia fizyki medycznej, optometrii a także obrazowania molekularnego i fizyki jądrowej.

W ramach spotkań mieli także możliwość zapoznania się z badaniami prowadzonymi w pracowniach mikroskopii spektroskopii elektronowej. Oraz fizyki współczesnej. Wydarzenie zakończył wykład popularnonaukowy wygłoszony przez dr hab. Wojciecha Grudzińskiego, prof. UMCS pod tytułem “Żółte Żaluzje w naszych oczach”.

Poniżej fotorelacja z Wydarzenia