19 marca 2024 r. w Katowicach – Europejskim Mieście Nauki 2024 odbyła się uroczysta Gala Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw zorganizowana przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Miasto Lublin  – już po raz 13. otrzymało tytuł „Samorządowy Lider Edukacji” a honorowy Certyfikat odebrali pan Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania oraz pani Ewa Dumkiewicz-Sprawka, Dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania.

W gronie uhonorowanych znalazło się również II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie.

Nasza Szkoła otrzymała Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości przyznawany 15 najlepszym w Polsce, szkołom i placówkom oświatowym prowadzonym przez jednostki certyfikowane w Programie.