Zapraszamy na 5. edycję Konkursu Języka Niemieckiego „An der KUL ist Deutsch cool!” organizowanego przez Instytut Filologii Germańskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

I etap konkurs odbędzie  się w szkole dn. 15 grudnia 2017 r. (piątek) w godz. 10.00-11.30. Obejmuje on test leksykalno-gramatyczny oraz test czytania ze zrozumieniem.

Zgłoszenia uczniów chętnych do udziału w konkursie przyjmują nauczyciele języka niemieckiego lub koordynator konkursu p. Renata Królikowska do dnia 7 grudnia 2017 r. (czwartek)

Etap II odbędzie się dn. 28 lutego 2018 r. w godz. 10.00-11.30 również w szkole.  Obejmuje on test leksykalno-gramatyczny oraz test wiedzy okrajach niemieckojęzycznych.

Etap III (finał) zostanie przeprowadzony dn. 6 kwietnia 2018 r. w IFG KUL w Lublinie. Etap ten obejmuje test rozumienia ze słuchu i część ustną. W części ustnej Uczniowie losują jeden zestaw pytań, w którym znajduje się materiał stymulujący do rozmowy z Komisją. Zadaniem Uczestnika jest zajęcie stanowiska do wylosowanego tematu, przedstawienie odpowiedniej argumentacji i uzasadnienie swojego zdania. Tego samego dnia ogłaszane są wyniki i wręczane nagrody

W konkursie są przewidziane następujące nagrody:
1. tablet Lenovo dla Zdobywcy I miejsca
2. trzy indeksy na studia na kierunku filologia germańska w IFG KUL dla
Zdobywców I, II i III miejsca
3. upominki i dyplomy uczestnictwa dla wszystkich Finalistów.

Konkurs jest bezpłatny.

Więcej informacji, regulamin konkursu oraz przykładowe testy z lat ubiegłych: