Z przyjemnością informujemy, że do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego „An der KUL ist Deutsch cool” zakwalifikowała się Honorata Chołomej  z kl. 2„c” uczennica  prof. Agaty Krzywickiej.

Do II etapu konkursu „An der KUL ist Deutsch cool!”  przystąpiło 508 uczniów z województwa lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Honorata zajęła w nim 2 miejsce.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, finał konkursu odbędzie się dn. 6 kwietnia 2018 r. (piątek) w IFG KUL w Lublinie, początek o godz. 11.00. Etap ten obejmuje test rozumienia ze słuchu i część ustną. W części ustnej Uczniowie losują jeden zestaw pytań, w którym znajduje się materiał stymulujący do rozmowy z Komisją. Zadaniem Uczestnika jest zajęcie stanowiska do wylosowanego tematu, przedstawienie odpowiedniej argumentacji i uzasadnienie swojego zdania. Komisja ocenia test rozumienia ze słuchu oraz wypowiedzi ustne i sporządza protokół z etapu III. Wyniki uzyskane przez Uczniów na etapie III sumowane są w protokole zbiorczym Konkursu z wynikami uzyskanymi na etapie II i ustalana jest ostateczna lista rankingowa Konkursu. Na jej podstawie przyznawane są miejsca w Konkursie. Tego samego dnia są ogłaszane wyniki, wręczane nagrody i podziękowania pisemne.