W imieniu Instytutu Filologii Germańskiej KUL w Lublinie zapraszamy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu języka niemieckiego „An der KUL ist Deutsch cool!”, który w tym roku po raz pierwszy ma status ogólnopolski.

Zasięg ogólnopolski konkursu daje szansę finalistom i laureatom konkursu na stypendium Prezydenta Miasta Lublina.

Konkurs jest bezpłatny.

Terminarz konkursu przedstawia się następująco:

Przyjmowanie zgłoszeń do konkursu do nauczycieli języka niemieckiego do 7 grudnia 2018 r. (piątek)

I etap – 14 grudnia 2018 r. (piątek) w godz. 9.00 -10.30 w szkole

II etap – 27 lutego 2019 r. (środa) w godz. 9.00 -10.30 w szkole

III etap (finał ogólnopolski) – 8 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) od godz. 11.00 w IFG KUL w Lublinie.

Tak, jak w ubiegłym roku, test etapu I składać się będzie z dwóch części – leksykalno-gramatycznej oraz czytania ze zrozumieniem.
Test II etapu będzie obejmować test leksykalno-gramatyczny oraz test wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Ogólnopolski finał będzie miał dwie części, tj. test rozumienia ze słuchu i rozmowę z komisją. Poziom zadań zbliżony jest do wymagań egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Zmianie ulega sposób liczenia punktów Uczestników. Od tego roku przy ustalaniu listy rankingowej będą sumowane punkty uzyskane zarówno na I jak i na II i III etapie konkursu. Do ubiegłego roku sumowane były punkty zdobyte na II i III etapie.

Bez zmian pozostaje natomiast zasada, że podziękowania dostają wszyscy Uczestnicy I i II etapu, a dyplomy otrzymują wszyscy Finaliści.

Ochrona danych osobowych
Ze względu na obowiązek ochrony danych osobowych uczestnicy konkursu dostarczają najpóźniej w dniu konkursu do koordynatora konkursu p. Renaty Królikowskiej.
1) oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych, tj. imienia i nazwiska, liczby uzyskanych punktów oraz nazwy szkoły przez rodziców lub opiekunów prawnych
2) klauzulę informacyjnej dotyczącej praw uczestników związanych przetwarzaniem ich danych przez rodziców lub opiekunów prawnych
Finaliści zostaną poproszeni dodatkowo o wypełnienie
3) zgodę na upublicznienie ich wizerunku na zdjęciach i filmie z finału, które będą umieszczone na stronie KUL.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu z w/w załącznikami dot. ochrony danych osobowych oraz testy z poprzednich edycji znajdują się na stronie KUL: