Film edukacyjny „Bezpieczeństwo w sieci” powstał jako projekt przygotowany przez szkolną ekipę telewizji internetowej Zamoy TV (red. naczelni: Maksymilian Bąkała i Olga Wymoczył) pod opieką mgr Iwony Bednarczyk. Jest to inicjatywa realizowana w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, której finał przygotowany został w ostatnim dniu marca 2021 r., jako publikacja materiałów do dystrybucji kanałami internetowymi (poprzez stronę oficjalną szkoły i media społecznościowe szkoły tj. fb oraz strona ZTV). Scenariusz filmu to autorski pomysł uczniów, realizacja oraz montaż również. Jego celem jest popularyzowanie tematu bezpieczeństwa w sieci, edukowanie rówieśników (stąd treści przygotowane zwięźle, krótko i zrozumiale w atrakcyjnej formie filmu instruktażowego) oraz uwrażliwienie na kwestie związane z zagrożeniami płynącymi z bezrefleksyjnego poruszania się w wirtualnym świecie.