Zapraszam wszystkich zainteresowanych na spotkanie z Panią Jadwigą Kwiatkowską autorką książki „Ten Franciszek”. Wydarzenie odbędzie się 20 października 2016 r. (czwartek) o godzinie 12.35 w bibliotece szkolnej. Nasz gość przybliży młodzieży świat ludzi niewidomych, będzie można zobaczyć książki pisane braillem i posłuchać muzyki.

tenFabuła powieści obyczajowej „Ten Franciszek” oparta jest na prawdziwym życiu Franciszka Kwiatkowskiego – absolwenta szkół dla dzieci niewidomych w Laskach k. Warszawy. Jeśli ta książka trafi do rąk młodych czytelników, zapewne niejeden z nich dowie się, jak piękne może być życie zwykłego człowieka, który – mimo przeciwności losu – jest szczęśliwy.

Autorka o książce:

Zdaję sobie sprawę z tego, że historia życia szczęśliwej pary młodych ludzi dla niektórych Czytelników nie będzie interesująca. Jednak – zgodnie z oczekiwaniem autorki wspomnień i wielu przyjaciół Franciszka – chciałabym, aby ta książka, zawierająca fabułę opartą na prawdzie, stała się dla osób niewidomych jeszcze jedną – wśród wielu innych o podobnej tematyce – cegiełką w budowaniu i udoskonalaniu warunków życia bez barier”.

Serdecznie zapraszamy!